facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Mısır’da Katledilen Esma’nın Paylaştığı Şiiri

mısırda katledilen esma
Mısır’da güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen dünkü katliamda göğsünden ve sırtından vurularak şehit edilen Müslüman Kardeşler’in önde gelen isimlerinden Dr. Muhammed Biltaci’nin 17 yaşındaki kızı Esma el-Biltaci’nin vefatından kısa süre önce cep telefonu üzerinden şu sözleri paylaştığı ortaya çıktı: ”Kimimizi rükuda, kimimizi secdede vurdular.”

ÖLMEDEN KISA BİR SÜRE ÖNCE…

Mısır’da darbeye karşı direnişin merkezlerinden biri haline gelen Rabiatul Adeviyye Meydanı’nda dün darbeciler tarafından göğsünden ve sırtından kurşunla vurularak öldürülen Esma el-Biltaci’nin vefatından kısa süre önce cep telefonu üzerinden bir şiir paylaştığı ortaya çıktı.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı yöneticilerinden Muhammed el-Biltaci’nin 17 yaşındaki kızı Esma’nın paylaştığı satırların Türkçesi şöyle:

“KİMİMİZİ RÜKUDA, KİMİMİZİ SECDEDE VURDULAR”

Onlar bizi Vetir’de namaz kılarken buldular
Kimimizi rükuda, kimimizi secdede vurdular
Onlar hem güçsüzdü hem az sayıca
Allah’ın kullarını çağır da gelsinler yardıma
Köpüklü deniz dalgalarını andıran ordularla

ŞİİRİN ANLAMI BÜYÜK

Esma’nın paylaştığı şiir, Huzaa kabilesinin lideri Amr bin Salim’in Beni Bekr kabilesinin barış anlaşmasını ihlal ederek, Cahiliye dönemindeki bir kan davası uğruna Huzaa kabilesine saldırması üzerine Hazret-i Muhammed’den yardım istediği şiir.

NAMAZ KILARKEN SALDIRDILAR

Mekke’nin hakimi Kureyş kabilesinin müttefiki Beni Bekr kabilesi, Medine’deki İslam devletinin müttefiki Huzaa kabilesine Mekke’nin Güneybatısındaki Vetir suyunun kenarında namaz kıldıkları esnada saldırarak 20 kişiyi öldürmüştü. Beni Bekr, bu saldırı için Kureyş’ten adam ve silah desteği de almıştı.

Benzer Konular

  • sisi Mısırda katliam yaptı
    sisi Mısırda katliam yaptı

    Mısır’da 3 Temmuz tarihinde Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin darbeyle görevinden alınmasına sessiz kalan dünya, dün de yaşanan katliam karşısında tavrını değiştirmedi. Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Abdulfettah Sisi’nin Mursi’yi devirmesine “darbe” ...

Sizde Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sohbet'e Giriş

Nickinizi yazınız
Şifrenizi yazınız (yoksa boş bırakınız.)
Gercekefsane.com sohbet odalarına hoş geldiniz, nick seçerken argo sözcükler kullanmayınız, kullanabileceğiniz komutları ve genel kullarımızı görebilmek için buraya tıklayınız, iyi sohbetler dileriz.